FAALİYET ALANLARIMIZ

MİMARİ TASARIM & PROJELENDİRME

Mimari-Projelendirme-Tasarım

MOBİLYA ÜRETİMİ

Untitled-1_07

PROJE UYGULAMA

Untitled-1_05

YANGIN DAYANIMLI KAPI ÜRETİMİ

Untitled-1_03

21.yıl

İÇ MİMARLIK

Mekân seçimi, onu şekillendirme ve içinde yaşayacak olan kişilerin zevk ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenleme, var oluşundan bu güne değin insanoğlunun ihtiyacı ve yaşamının vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

Zamanla bu ihtiyaçlar; mühendislik, mimarlık, psikoloji, felsefe, tarih, matematik, fizik, kimya ve daha birçok bilim dalının sentezi ile oluşan ve aynı zamanda güzel sanatların da bir kolu durumuna gelen İç Mimarlığın uzmanlığında giderilmeye başlanmıştır.

İç Mimarlık Günümüzde; gerek yurt içinde gerekse denklik verilen yurtdışı üniversitelerde 4 yıllık İç mimarlık eğitimini tamamlayan ve TMMOB İçmimarlar Odası kaydı altında İç mimar unvanını alan meslek erbabı tarafından icra edilmektedir. Oda kaydı altında yetkilendirilmemiş olan kişiler; 4 yıllık İç mimari eğitimlerini tamamlasalar bile bu unvanı taşımaları ve mesleği icra etmeleri yasal değildir. TMMOB İçmimarlar Odası, 1976 yılında oda statüsüne geçmiş olup, dünyada oda statüsüne geçen ilk içmimarlık meslek kuruluşlarından biridir.

DETAY İç Mimarlık, Mobilya İmalat, İnşaat Ltd. Şti; Yön. Kur. Başkanı İç Mimar İlker Biner; TMMOB İçmimarlar odası Antalya şubesinin kurulumuna katkıda bulunarak ve halen şube yönetim kurulu üyeliğini sürdürerek, bünyesindeki tüm İçmimar meslektaşları ile birlikte mesleki değerlerini ne kadar önemsediğini de göstermektedir.

MOBİLYA ÜRETİM

Mekân düzenleme ve İç mimari çalışmaların en önemli unsuru hiç şüphesiz ki Mobilyadır. Projenin kişiliğine, atmosferine ve verdiği havaya göre bazen klasik, bazen modern, bazen pos modern, bazense sıra dışı bir kimliğe bürünerek karşımıza çıkmaktadır.

Mobilyanın en önemli ham maddesi ise ahşaptır. Bir proje ne kadar hassasiyet ve incelik ile yoğrulup mükemmelliğe kavuşabiliyorsa, mobilyada aynı şekilde ahşabın kıymetini bilen, ona bilgelik ve dikkatle yaklaşıp şekil veren usta eller ile mekânın değerine değer katar.

İşte bu bilgelik ve ustalık sentezini prensip edinerek imalatlarını gerçekleştiren ve marka haline gelen Detay İç Mimari, Mobilya İmalat İnşaat Ltd. Şti. Kuruluşundan bu yana hizmet verdiği birçok kurum ve şahıslardan alınan teşekkür ve takdirlerin gururuyla, geleceğe doğru büyüyerek emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

İNŞAAT

İç Mimarlık ve Mobilya alanındaki referansları ile kendini kanıtlamış olan Detay İç Mimari, Mobilya İmalat, İnşaat Ltd. Şti. 2004 yılından bu yana Rusya Federasyonu, Gürcistan, Katar gibi ülkelerde Uluslar arası düzeyde projeler gerçekleştiren Türk inşaat firmalarına kaba ve ince yapı işlerinde geniş kadroları ile taşeronluk hizmetleri sunmuştur. Halen anahtar teslimi uygulama alanında faaliyetlerine devam etmektedir.