İÇ MİMAR İLKER BİNER

DETAY İÇ MİMARİ VE MOBİLYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

iç-mimar-ilker-biner1994 yılında; Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun olan İç Mimar İlker BİNER, 1996 yılı ortalarına kadar Türk inşaat firmaları tarafından yurt dışında gerçekleştirilen çeşitli prestij projelerde görev aldıktan sonra Antalya ya dönerek DETAY İç Mimarlık, Mobilya İmalat, İnşaat Ltd. Şti. nin temellerini atmıştır.

Sektöründe önde gelen iç mimar meslektaşları ile birlikte 2009 yılında TMMOB İç Mimarlar Odası Antalya Şubesinin kuruluşunda yer alan ve halen de Yönetim kurulu üyesi sıfatı ile mesleğin ilerlemesi adına görev alan İlker BİNER 2008 – 2012 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde Misafir Öğretim Görevlisi olarak yeni nesil meslek adaylarına bilgi ve deneyimlerini aktarmak adına hizmet vermiştir

2003 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık bölümünden mezun olan İç Mimar Süreyya BİNER in de katılımı ile çalışma alanını genişletip, kurumsal yapısını tamamlayan DETAY İç Mimari, Mobilya İmalat, İnşaat Ltd. Şti, gerek mimari iç mimari proje çalışmaları, gerek mobilya uygulamaları gerekse inşaat uygulamaları ile yurt dışına kadar genişlemenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Kuruluşundan bu güne; Ofis, Ev ve Mağaza, otel, turistik tesis ve hastanelerin İç Mimari projeleri ve bu projelerin mobilya uygulamaları yada anahtar teslimi uygulamalarına yönelik çalışmaları ile DETAY İç Mimari, Mobilya İmalat, İnşaat Ltd. Şti, sektöründe önemli bir yer sahibi olmuştur.

DANIŞMALIK, YATIRIM ORTAKLIĞI...

Türkiye de; Akdeniz bölgesi başta olmak üzere, ülkemiz sınırları içinde yapmayı düşündüğünüz tüm yatırımlarınız için Projelendirme, Belgelendirme, Ortaklık kurma, Ortaklar bulma gibi alanlarda hizmet vermek adına DETAY İç Mimari, Mobilya İmalat, İnşaat Ltd. Şti Yatırımcıların bu güne kadar hep yanında olmuş bundan sonrada yanında olmaya devam edecektir.